//

Triumf “niepoprawnego” nauczyciela! “Służę Bogu i nie okłamię dzieci co do ich płci”

Dodano   0  
  Loading
LGBT

Tęcza LGBT, dziecko / Fot. pixabay

Nauczyciel gimnastyki został zawieszony za odmowę używania “zaimków preferowanych przez uczniów”. Teraz został przywrócony na stanowisko.

  • Nauczyciel wychowania fizycznego odmówił zwracania się do uczniów zaimkami, które ci sobie wybiorą
  • Za sprzeciw, szkoła ukarała go zawieszeniem w pełnieniu obowiązków
  • Pedagog podkreślił, że jako chrześcijanin nie może okłamywać dzieci w sprawie ich płci
  • Mężczyzna został przywrócony na stanowisko po tym, jak sąd uznał jego prawo do wolności słowa
  • Przeczytaj również: Białoruś: Wstrzymany transport ropy do Polski

W tym tygodniu nastąpił triumf “niepoprawnego” nauczyciela. Tanner Cross uczy wychowania fizycznego w szkole podstawowej Leesburg w hrabstwie Loudon w stanie Virg. Mężczyzna został zawieszony na odmowę używania “zaimków preferowanych przez uczniów”. Odmowę uargumentował swoimi chrześcijańskimi przekonaniami. Jego argumenty uznano za wystarczające.

Cross został zawieszony po wyrażeniu sprzeciwu wobec szkolnej “polityki płci”. Gorliwy chrześcijanin nie zgadzał się bowiem na używanie w stosunku do dzieci zaimków, których oczekiwały. Nauczyciel powiedział radzie szkolnej, że nie może go zmusić do mówienia uczniom, że płeć biologiczna jest zmienna. Crossa reprezentowało Alliance Defending Freedom. Triumf “niepoprawnego” nauczyciela uznano za zwycięstwo wolności słowa. Szybko wydano oświadczenie: „Tanner Cross, nauczyciel szkoły podstawowej w Wirginii i klient ADF, który został zawieszony za zgłoszenie zarządowi obaw dotyczących proponowanej polityki płci, zdobył tymczasowy nakaz sądowy i sędzia nakazał jego przywrócenie do pracy. Ogromne zwycięstwo wolności słowa” – ogłoszono.

Nauczyciel wyrażał troskę o osoby chore i cierpiące. Wszystkie swoje decyzje uzasadnił chrześcijańską miłością. „Mówię z miłości do tych, którzy cierpią na dysforię płciową” – stwierdził. „Nie jest moim zamiarem krzywdzenie kogokolwiek, ale istnieją pewne prawdy, z którymi musimy się zmierzyć, gdy jesteśmy gotowi. Potępiam politykę szkolną, która szkodzi dzieciom, kala święty obraz Boga” – kontynuował Cross. „Kocham wszystkich moich uczniów, ale nigdy ich nie okłamię bez względu na konsekwencje. Jestem nauczycielem, ale przede wszystkim służę Bogu i nie będę afirmować, że biologiczny chłopiec może być dziewczynką i odwrotnie, ponieważ jest to sprzeczne z moją religią. Okłamujący dziecko znęca się nad nim i grzeszy przeciwko naszemu Bogu” – podsumował.

Post Millennial

POLECAMY