//

Działacze Fundacji Pro – Prawo do życia wygrali ponad 150 spraw karnych

Dodano   0  
  Loading
Mariusz Dzierżawski.

– Działacze Fundacji, wygrali w ostatnich latach ponad 150 spraw karnych wytoczonych nam ze względów ideologicznych – poinformował Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro – Prawo do Życia.

  • Obecnie w toku jest kilkadziesiąt spraw sądowych, w których oskarżeni są działacze Fundacji Pro – Prawo do Życia.
  • Mariusz Dzierżawski uważa, że to prześladowanie, powodowane pobudkami ideologicznymi.
  • Wzywam panów Szymczyka i Kamińskiego do zaprzestania prześladowań, które podlegli im funkcjonariusze prowadzą przeciw obrońcom życia – zaapelował działacz pro-life.
  • Zobacz także: Chcą zatrzymać wspieranie in vitro na Warmii i Mazurach. Trwa zbiórka podpisów

– 19 maja Sąd Okręgowy w Warszawie uniewinnił mnie z zarzutów wywołania zgorszenia i umieszczania nieprzyzwoitych treści w przestrzeni publicznej – poinformował Dzierżawski. – Serdecznie dziękuję prawnikom z Ordo Iuris, którym zawdzięczamy zdecydowaną większość zwycięstw sądowych. Prawnicy Instytutu Ordo Iuris bronią nas pro bono. Dziękuję również przyjaciołom spoza Instytutu, którzy angażują się w obronę wolontariuszy Fundacji Pro – Prawo do Życia – dodał.

– Z wielkim żalem muszę stwierdzić, że oskarżycielem we wszystkich tych sprawach jest Policja Państwowa. Masowe prześladowania ze strony Policji nie byłyby możliwe bez wiedzy i akceptacji Komendanta Głównego Policji, Jarosława Szymczyka, a także bez wiedzy Ministra Spraw Wewnętrznych, Mariusza Kamińskiego. W tej chwili w toku jest kilkadziesiąt podobnych spraw, w których ja i moi koledzy z Fundacji jesteśmy oskarżeni. W związku z tym wzywam panów Szymczyka i Kamińskiego do zaprzestania prześladowań, które podlegli im funkcjonariusze prowadzą przeciw obrońcom życia – zaapelował działacz pro-life.

POLECAMY