//

Segregacja sanitarna podczas pieszych pielgrzymek? Polski biskup wydał komunikat

Dodano   0  
  Loading
Pielgrzymka

/ fot. pixabay

Biskup sosnowiecki Grzegorz Kaszak wydał komunikat w sprawie organizacji pieszych pielgrzymek na Jasną Górę. Odbędą się one w sierpniu. Podczas tegorocznych pielgrzymek ma obowiązywać segregacja sanitarna.

  • Jedna lista dla osób zaszczepionych, druga dla niezaszczepionych. Segregacja sanitarna podczas pielgrzymek staje się faktem.
  • Ponadto przy zapisach, osoby chcące uczestniczyć w pielgrzymce, mają wypełnić i podpisać Zgodę na przetwarzanie danych osobowych (RODO) oraz Zgodę na pomiar temperatury ciała – dodał biskup sosnowiecki.
  • Noclegi w trakcie pielgrzymki nie będą się odbywały w kwaterach prywatnych. Zamiast tego, pielgrzymi będą nocować pod namiotami lub w miarę możliwości w szkołach czy remizach.
  • Zobacz także: Niebezpieczne sugestie Rady Medycznej! Polacy o krok od segregacji

– Przy zapisach obowiązywać będą dwie listy. Na jednej zapisujemy tylko osoby zaszczepione, które przy zapisywaniu się okażą potwierdzenie otrzymania pełnego cyklu szczepień przeciwko COVID-19 szczepionką zarejestrowaną w Unii Europejskiej. To potwierdzenie (wersja papierowa lub elektroniczna) pielgrzym musi mieć przy sobie w trakcie pielgrzymki – poinformował bp Grzegorz Kaszak. Segregacja sanitarna podczas pielgrzymek oburzyła ks. Macieja Słyża. – Mało jeszcze skandali zgorszenia ukrywaną pedofilią, zamykania kościołów w czasie epidemii, zniechęcania do przyjmowania Komunii do ust … to teraz jeszcze to – skomentował na Twitterze.

Na ironię zdecydował się z kolei Maciej Stańczyk. – W Liście do Rzymian wykreślmy “Nie ma już różnicy między Żydem a Grekiem. Jeden jest bowiem Pan wszystkich. On to rozdziela swe bogactwa wszystkim, którzy Go wzywają.” A dać jest różnica między szczepionymi i nieszczepionymi. I „pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie” też usuńmy – stwierdził.

– Na drugiej liście zapisujemy osoby niezaszczepione. Sanepid rekomenduje, aby maksymalna liczba niezaszczepionych pątników nie przekroczyła 300 osób – podał bp Kaszak w komunikacie. – Ponadto przy zapisach, osoby chcące uczestniczyć w pielgrzymce, mają wypełnić i podpisać Zgodę na przetwarzanie danych osobowych (RODO) oraz Zgodę na pomiar temperatury ciała – dodał.

– Każdy pielgrzym winien być zaopatrzony w środki dezynfekujące – wskazał biskup sosnowiecki. Zaznaczył również, że noclegi w trakcie pielgrzymki nie będą się odbywały w kwaterach prywatnych. Zamiast tego, pielgrzymi będą nocować pod namiotami lub w miarę możliwości w szkołach czy remizach.

twitter.com, diecezja.sosnowiec.pl

POLECAMY